Mircea Popescu – retardul anului 2009

Ze mister a fost nominalizat la mai multe premii si a reusit sa le castige pe toate.
Mircea Popescu se poate astfel lauda cu un trofeu pe care sta scris, in relief, cu flegma muncitoreasca, urmatorul mesaj: “Exitus Acta Probat – Premiu de excelenta pentru cel mai retard, idiot, leguma, frumos ca un penis, destept ca un urangutan si, invers, frumos ca un urangutan si destept ca un penis”.

Au votat:

Nu s-a luat in calcul labamedia.us din motive evidente, concurentii nu pot vota cu ei insisi.
Desi MP recunoaste ca este prost si se trateaza, am totusi vesti proaste pentru el si bune pentru noi restul: nu cred ca s-a inventat inca medicamentatie care sa-l trateze pe el si il sfatuiesc sa-si criogeneze toate personalitatile in speranta ca, intr-un viitor nu foarte indepartat, medicina va avea cunoasterea necesara sa vindece si asemenea anomalii rare.





9 Responses to “Mircea Popescu – retardul anului 2009”
Costin Posted on March 17, 2010 at 10:14 pm

Esti doar invidios pe succesul omului! Ce aveti cu Mircea Popescu???????????????????? CE AVETI CU ACEST SUFLET DE OM?!??!!??!??

:-D

Radu Boncea Posted on March 17, 2010 at 10:19 pm

Eu nu am nimic cu el, natura a avut ceva, probabil o zi proasta, cand a creat un asemenea specimen.

zemr Posted on March 20, 2010 at 4:15 pm

Muaah!!! de prostul ala am dat eu acu cateva zile in timp ce rasfoiam internetul. nu poti citi nimic de acolo. ai uitat sa treci anagramat si analfabet.

Dan Posted on May 22, 2010 at 6:13 pm

Radu, i-ai citit cv-ul? Citeam un extras p-aici http://www.economie.ro/succesuri/

Radu Boncea Posted on May 22, 2010 at 11:19 pm

@Dan
Il voi nominaliza si pe 2010 si o sa ii pun CV-ul mentionat de tine.

Dan Posted on May 22, 2010 at 11:33 pm

Radu…am una mai tare, si deja ma doar burta de ras. In CV, omul zice ca e filosof si expert in limba romana. Dar pe http://www.economie.ro/update vezi ca in ultimul sau post, are 13 greseli din 60 de cuvinte scrise. Deci =))))

Brandart Posted on June 1, 2010 at 7:21 pm

foloseste frate termenul de ,,putzopalmist,, pentru ca se potriveste in gramatica pe care o salasuieste pe pirostriile acelea fara ceaun…

Şmecheraş virtual | DoinaPopescu's Blog Posted on October 9, 2010 at 4:50 am

[…] Retardul anului 2009 45.292389 27.969120 […]

Razvan T. Coloja Posted on September 5, 2012 at 10:01 am

Poate cel mai amuzant lucru legat de Mircea Popescu e nu faptul că scrie agramat sau bate câmpii prin texte, ci faptul că se laudă constant cu realizările lui pe plan profesional: câţi bani face din blogging, câţi bani face firma lui. Ori dacă ne uităm scurt la profitabilitatea firmei Polimedia SRL, dă cu virgulă, că are cheltuieli mai mari decât veniturile şi profit pe minus.

Post a Comment